---Hlásky for ME <3 =o)--

Zastaveno..

http://s363.photobucket.com/albums/oo78/myspacemp/Pixels/th_3c348c47.gifNapisH s o design T..A...D...Y...Qhttp://s363.photobucket.com/albums/oo78/myspacemp/Pixels/th_3c348c47.gif
Poznávačka TaDyQ
BleskovQA TaDyG
Super kniha!!

18. května 2009 v 21:39 | Liasska |  :)) Seriály

Mladá spisovatelka Lucy píše detektivní romány a charaktery postav kopíruje podle skutečných lidí. Ty však nevyhledává ve svém blízkém okolí, ani nepoužívá náhodné osoby, které ji při setkání něčím imponují. Své hlavní hrdiny hledá v seznamkách na internetu. Zajímá ji, proč si pohlední muži takto shánějí potenciální partnerky. Většinou mají nějakou charakterovou zvláštnost, což Lucy nahrává, protože díky ní se její postava v knize stane obětí násilného činu.

Lucy vystupuje inkognito a ve svém životpisu uvádí, že vykonává povolání zdravotní sestry. To přece nevadí, vždyť na internetu si skoro každý upravuje svůj profil. Ale Lucy se tato lež vymstí při setkání s mužem jménem Quinn. V kavárně, kde spolu sedí, se jeden zákazník začne dávit a Lucy jako "zdravotní sestra" selže. Tím upadne v podezření, protože Quinn, který se vydává za pracovníka instalatérské firmy, patří k policii a ta se zrovna zabývá pátráním po "Márince". Ženě, které přezdívají podle márnice. Tam totiž končí její oběti, které si před schůzkami vyhledá na internetu. Lucy, neznalá první pomoci, ale zato skvěle se orientující v kriminálních příbězích, ihned obohatí seznam podezřelých a stane se adeptkou na "Márinku".

Quinn a Lucy v sobě naleznou zalíbení, a proto se vídají dál. Policista spisovatelku nenápadně zpovídá, aby zjistil, zdali má něco společného s "Márinčinými" obětmi. Zároveň se také chce ujistit, že tato okouzlující žena přeci nemůže po nocích vraždit muže a doufá, že se vše nějak vysvětlí. Lucy se také neubrání svým citům, a proto Quinnovi přizná, že ve skutečnosti nepracuje v nemocnici, nýbrž píše knihy. Quinn, stále ještě jako "pracovník instalatérské firmy", při návštěvě v Lucyině domě využije její nepřítomnosti a nenápadně si přečte pasáž knihy smrt.com, na které Lucy právě pracuje. Text mu vyrazí dech. Je v něm přesně, velmi sugestivně a cynicky popsáno, jak žena zabíjí svoji obět a jak se tento čin na oběti projevuje i fyziologicky. Muž leží na posteli, dusí se pod igelitovým pytlem a následně se pomočí... Přesně tak své oběti likviduje i "Márinka"...

Sex, lži a rande přes internet patří k dalším úspěšným románům Rachel Gibson. Tato americká spisovatelka použila podobný model jako v případě knihy Řekni mi pravdu .
Mladá žena kvůli své profesi hledá potenciální postavy do svých textů. Přitom narazí na vyhlášeného krasavce (v obou případech na policistu), k němuž začíná cítit něco víc. Její svědomí však svazuje provinilost, že právě tomuto muži lže.
Postava policisty zřejmě není náhodná, protože Gibson používá i kriminálních zápletek, do kterých se hrdinky dostávají a kde jinde by tento motiv způsobil větší komplikace než ve vztahu s kriminalistou? Ten, v rámci své profese, musí vyslýchat podezřelé a jednat se všemi na stejné rovině.
V knihách se rovněž vyskytují i postavy nenápadné. V průběhu čtení bychom je, pokud nebudeme prozíraví, i přehlédli. Ovšem v poslední třetině knihy tyto osoby dokáží zamíchat dějem a vystoupit ze své ulity.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 vysoká návštěvnost ;o) :)


tak PapíQ :o*